Dlaczego cenię sobie serię Broil King Baron?

05-07-2023

Serię subiektywnych artykułów na temat linii grilli gazowych Broil King chciałbym zacząć od Barona. W swojej codziennej pracy stykam się z wszystkimi grillami Broil King, dlatego chciałbym podzielić się praktycznymi spostrzeżeniami na ich temat, które mogą okazać się pomocne przy wyborze grilla gazowego. Zaczynajmy!

Broil King Baron 490

Broil King Baron i jego duży piekarnik.

Najważniejszym atutem pracy z tym grillem jest swoboda powierzchni rusztu. Nawet gdy chętnych na steka jest naprawdę dużo, ten grill nadal jest komfortowy we współpracy. Nie musimy upychać grillowanych produktów bardzo gęsto, możemy swobodnie operować szczypcami do przewracania. Czy to jest ważne? Moim zdaniem tak. Najgorsza sytuacja, w jakiej niejednokrotnie się znalazłem to zdecydowanie za mały grill w skali imprezy. Wtedy osoba odpowiedzialna za "podtrzymanie ognia" musi stać przy grillu niemal cały czas. Warto zwrócić więc uwagę na wielkość rusztu, która w grillach Broil King Baron jest większa ze względu na głębokość piekarników Dura Bilt.

O piekarnikach w grillach Broil King

Broil King Baron i pełne PGT.

Nie jest to najniższa linia z pełnym PGT, jednak najniższa, która ma piekarnik Dura Bilt i pełne PGT. Z tej koniunkcji wynikają same pozytywy. Nie dość, że mamy dostęp do bardzo dużego rusztu, możemy cieszyć się z funkcjonalności, które daje PGT. Wyjątkowe w skali świata palniki Dual Tube, bardzo funkcjonalna technologia dwustronnych rusztów Flav-R-Cast, aromatyzery, zawory Linear-Flow sprawiają, że praca z tym grillem pozwala zapomnieć o jakichkolwiek niedoskonałościach sprzętu a skupić się na doskonaleniu kunsztu grill mastera.

O PGT od Broil King.

Broil King Baron i jego cena.

Ceny grilli Broil King Baron wahają się w przedziale od do i mogą wydawać się duże. Zastanówmy się jednak pokrótce, czy warto tak na nie patrzeć. Osoby, które biorą pod uwagę zakup takiego grilla często rozumieją przyczyny takiego stanu rzeczy. Po pierwsze Broil King nie oszczędza na materiałach co przekłada się na długą żywotność produktu, długą gwarancję. Zdecydowanie dłuższą, niż w grillach dwa, trzy razy tańszych. Wszystko zależy więc od nastawienia i jeśli chcesz możesz kupić grilla marketowego, ale nie zdziw się, że gdy uszkodzi się po dwóch latach, to nie będzie do niego części zamiennych. Miej świadomość, że gdy w Twoim grillu Broil King Baron coś uszkodzi się po długim okresie gwarancji, nadal będziesz mógł dokupić odpowiednią część zamienną i nadal będziesz mógł z niego korzystać. Właśnie tak wygląda rozsądne gospodarowanie zasobami. Po drugie, funkcjonalności i technologie, o których pisałem już na tyle dużo, że nie będę się tutaj powtarzał.

Najlepsza cena na serię Baron

Broil King Baron - opinie.

Jakie są opinie o grillu gazowym Broil King Baron? Jeśli nie jesteście skłonni wierzyć w pojedynczą opinię sprzedawcy, serwisanta i wieloletniego użytkownika, warto zerknąć na ilość i wysokość ocen tego grilla w popularnej wyszukiwarce. Te opinie nie będą aż tak szczegółowe, jednak spakowane w paczkę średniej oceny są bardzo ważne i pokazują, że Broil King Baron to produkt "top of the top".

Broil King Baron S490

Broil King Baron i jego minusy.

Rozpisałbym się na temat grilla, który stoi na moim tarasie, czyli na temat Broil King Baron poprzedniej generacji, jednak co do obecnej generacji nie mam żadnych zastrzeżeń. Sztywniejsza konstrukcja, lepsza podstawa, szerszą tacka na tłuszcz i kilka innych detali sprawiło, że grill jest idealny. Widać gołym okiem, że inżynierowie z Kanady słuchają głosu użytkowników i wykonują zadanie domowe idealnie.

Broil King Baron 590 recenzja.

Podsumowanie.

Zakup grilla gazowego Broil King Baron to bardzo dobra decyzja i duży wydatek. Grill ten jest wart każdej wydanej na niego złotówki, co więcej, jest to zakup na naprawdę długie lata. Tak jak wspomniałem wcześniej, marketowe grille przetrwają dwa lata, może nieco więcej, a później będą do wyrzucenia. W przypadku marek premium, jaką bez wątpienia, jest Broil King, dba się o to, aby produkt wytrzymał długo i żeby dostępność części w czasie przekroczyła najśmielsze oczekiwania użytkowników. Traktujcie więc ten zakup jako inwestycję na długie, długie lata. Smacznego grillowania!

Jak wybrać właściwego grilla?