PGT część 4 - ruszt.

08-05-2021

Nadszedł czas na kolejną technologię Broil Kinga z grupy PGT, czyli ruszty. Co może być niezwykłego w rusztach? Otóż więcej niż myślisz. Warto zgłębić ten temat, bo jest to jeden z tematów kluczowych, a ruszty mają bardzo duży wpływ na komfort pracy z grillem. Zapraszam do lektury.

Grille Gazowe Broil King z systemem PGT

Co proponuje Broil King?

Zacznijmy od tego, że rodzajów rusztów na przekroju linii i modeli grilli gazowych Broil King jest kilka. W horyzoncie czasowym było ich jeszcze więcej, ewoluowały tak jak inne technologie najlepszych grilli gazowych na świecie. W chwili obecnej Broil King, w standardzie, w proponowanych modelach grilli na sezon 2021 umieścił trzy rodzaje rusztów.

Jak dbać o ruszty żeliwne?

Ruszty żeliwne.

Ruszta żeliwne o przekroju eliptycznym są proponowane w jednym z podstawowych modeli grilli gazowych Broil King. Zaletą zastosowania żeliwa jest jego ogromna pojemność cieplna, która zapewnia stabilność temperaturową w trakcie grillowania. Te podstawowe ruszty nie oferują wiele więcej. Trzeba pamiętać, że po każdym grillowaniu należy je oczyścić i zakonserwować. Jak to zrobić i czym? Sprawdźcie poniżej.

Tutaj pisałem między innymi o szczotce do czyszczenia rusztu.

Dwustronne ruszty żeliwne.

Nieco wyżej plasują się, wyjątkowe ze względu na funkcjonalność, dwustronne ruszty żeliwne. Cechują się większym zagęszczeniem żeberek, które mają w przekroju kształt trójkąta z wklęsłym dnem. Na stronie rusztu, gdzie mamy wierzchołki trójkątów dochodzi do spiętrzenia ciepła i uzyskania wyższej temperatury, dlatego jest to strona idealna do zamykania porów w grillowanym mięsie. Na drugiej stronie mamy wklęsłe dna trójkątów formujące rynienki, w których gromadzą się soki, marynaty i tłuszcz aby w trakcie grillowania ubogacać smak i aromat potraw.

Grille gazowe bez PGT.

Dwustronne ruszty żeliwne Flav-R-Cast.

I to jest właśnie technologia wykonania rusztu zaliczana do grupy PGT. Czemu jest wyjątkowa. Mamy do czynienia z rusztami wyjątkowymi pod wieloma względami. Funkcjonalność wyżej opisanych rusztów dwustronnych, większa gęstość upakowania prętów, materiał o bardzo dużej pojemności cieplnej, jakość wykonania i długa gwarancja to cechy, które sprawiają, że Broil King mocno wyprzedza konkurencję. Jak takie ruszty sprawdzają się w użyciu? Możesz to sprawdzić tutaj.

Zapraszam na grillowanie z Broil King Monarch - najniższy model z pełnym PGT.

Dwustronne ruszty Flav-R-Cast ze stali AISI 304

I to jest ukoronowanie technologii wykonania i funkcjonalności rusztów z grupy PGT. Oprócz faktu, że ruszty ze stali AISI 304 są bezobsługowe i nie musimy ich konserwować po grillowaniu tak, jak rusztów żeliwnych, są one ekstremalnie wytrzymałe. Stal nierdzewna AISI doskonale się spisuje w ekstremalnych warunkach pracy dlatego Broil King pozwolił sobie zaszaleć z okresem gwarancji. Jeśli więc do tej pory nie braliście pod uwagę linii Imperial, warto spojrzeć na nią przychylnym okiem. Może cena wydaje się wysoka jednak jest to grill na długie lata. Przy takim zakupie warto patrzeć perspektywicznie, a z własnego doświadczenia wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Im więcej grillujemy, tym więcej potrzebujemy. Jeśli na prawdę nie możesz pozwolić sobie na Broil King Imperial (nawet na raty) to koniecznie zerknij na serię Baron.

Broil King Imperial - nie ma nic lepszego.