Subiektywnie o Broil King Monarch.

04-07-2023

W drugim artykule z serii subiektywnych recenzji opisuje krótko grilla gazowego Broil King Monarch, którego używałem regularnie jeszcze dwa sezony temu. Czy faktycznie jest wart swojej ceny? Co zmieniłbym w tym grillu, gdybym był inżynierem Broil King? Jeśli chcecie znać odpowiedzi na te pytania, przeczytajcie do końca. Zaczynajmy!

Broil King Monarch 390

Broil King Monarch 390 i jego zalety.

Dlaczego akurat wersja 390? Ponieważ jest to najniższa linia, w której mamy dostępne pełne PGT i model 390, czyli taki z dodatkowym palnikiem do wolnego opiekania dużych pieczeni na różnie. Pełne PGT jest, bez wątpienia, ogromną zaletą i o tym pisałem już wiele razy. Druga rzecz, w żadnej z niższych linii, nie ma opcji 390, czyli grilla z rożnem i dodatkowym palnikiem. O ile rożno można dokupić jako akcesorium również do niższych linii, o tyle nie będziemy tam mieli tego, jakże ważnego w przygotowaniu np. pieczeni z dziczyzny, dodatkowego palnika do wolnego opiekania.

O zaletach Broil King Monarch

Broil King Monarch i jego kompaktowe wymiary.

Na pewno zdarzy się taka grupa odbiorców, która zwróci uwagę na ten aspekt, dla której rozmiar grilla będzie miał znaczenie. Czasami może zdarzyć się tak, że brakuje miejsca, rzadziej użytkownicy kierują się aspektem wizualnym przy wyborze grilla. Oczywiście, może on bardziej lub mniej się podobać jednak nie powinniśmy kłaść na ten element naszego wyboru dużej wagi. Minusem kompaktowych wymiarów Broil King Monarch, z piekarnikiem Therma Cast, są mniej głębokie ruszty, w stosunku do grilli z piekarnikami Dura Bilt.

Dużo funkcjonalności w małym grillu.

Broil King Monarch i jego przystępna cena.

Jak na tak dobrze wyposażony i dobry jakościowo grill, cena naprawdę nie jest wygórowana. Pomyślmy tylko, że za marketowego grilla, którego żywotność jest może i czterokrotnie niższa, trzeba zapłacić więcej niż połowę wartości Monarcha a od razu zrozumiemy, że kalkulacja wychodzi mocno na korzyść bardzo dobrych jakościowo grilli Broil King.

Najlepsza cena na serię Monarch

Broil King Monarch - opinie.

Opinie o grillu Broil King Monarch są z reguły pochlebne. Nie ma się co dziwić, w końcu mamy do czynienia z funkcjonalnościami i jakością najwyższej próby. Czasami pojawiają się głosy, że grill ten jest mały, przydało by się coś większego. Cóż, to może być atut (gabaryt), ale może być też przekleństwo (wielkość rusztu). Warto postawić sobie pytanie, co jest dla nas ważniejsze i wybrać grilla, który na pewno będzie odpowiadał naszym preferencjom. W końcu jest to zakup na naprawdę długie lata.

Broil King Monarch 390 recenzja.

Podsumowanie.

Podsumowując, Broil King Monarch to świetnie wyposażony grill gazowy z pełnym PGT, bardzo dobry jakościowo i przystępny cenowo.  Jeśli się na niego zdecydujecie, zadzwońcie do nas i negocjujcie cenę. Będzie nam niezmiernie miło móc zamienić z Wami chociaż kilka słów. Bo któż lepiej się zrozumie niż pasjonaci grillowania? Smacznego grillowania!

Jak wybrać właściwego grilla?