Doradztwo i sprzedaż Broil King:
Jarosław Broda
662 284 040
Paweł Mazek
602 138 644

Trendy w grillowaniu na sezon 2021, dlaczego grill gazowy ?

12-02-2021

Trendy w grillowaniu na sezon 2021, dlaczego grill gazowy?

Grillowanie może być doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Jeszcze do niedawna w większości ogródków można było spotkać tradycyjne grille węglowe, które powoli zostają wypierane przez ich gazowe odpowiedniki. Czy rzeczywiście warto zdecydować się na grill gazowy? Jakie są jego zalety? Dowiesz się tego, czytając nasz poniższy artykuł.

BROIL KING - Grill gazowy Baron 520 - Model 2020

Jakie są zalety grilla gazowego?

Wielu miłośników grillowania ceni sobie to rozwiązanie, gdyż dzięki niemu sezon grillowy trwa cały rok. Niewątpliwą zaletą grilla gazowego jest to, że możemy go używać na balkonie, w altanie czy też na tarasie. Nie jest mu groźna nawet deszczowa pogoda. Grille gazowe są idealnym rozwiązaniem, które sprawdzi się nie tylko podczas spotkania ze znajomymi, lecz pozwoli na przygotowanie obiadu dla całej rodziny. Przygotujemy na nim pieczeń, kurczaka czy też chrupiącą pizzę. Decydując się na modele wyposażone w dodatkowe akcesoria, eksperymenty kulinarne mogą nie mieć końca. Decydując się na zakup grilla gazowego, np. marki Broil King, nie tylko zapewnimy sobie pyszne i zdrowe jedzenie, lecz także zadbamy o nasze środowisko. Jako coraz bardziej uświadomieni konsumenci, staramy się zmieniać wiele swoich nawyków, by nie przyczyniać się do dalszego zanieczyszczeń wokół nas. Dlatego też zamiana grilla węglowego na gazowy przynosi ogromne korzyści – także w dziedzinie ekologii.

BROIL KING - Grill gazowy Imperial S490

Na jakiej zasadzie działają grille gazowe?

Decydując się na zakup grilla gazowego, możemy zapomnieć o dotychczasowym wyobrażeniu o grillowaniu. Dymiące urządzenie, którego cały czas ktoś musiał pilnować, możemy zastąpić grillem gazowym, który charakteryzuje się nieskomplikowaną obsługą. Źródło ognia stanowią w nich palniki, które są zasilane gazem – im jest ich więcej, tym grill szybciej się nagrzewa, a powierzchnia do przygotowywania potraw jest większa. Jedzenie, które jest umieszczane na ruszcie, nie ma kontaktu z płomieniami, gdyż umieszczona jest specjalna blacha, na którą wytapia się tłuszcz oraz soki. To właśnie one, poprzez parowanie nadają jedzeniu wyjątkowy smak i aromat. Dzięki takiemu sposobowi działania, z grilla nie wydobywa się dym. To z kolei przyczynia się do tego, że potrawy grillowane w taki sposób są zdecydowanie zdrowsze od tych przyrządzonych na grillu węglowym.

BROIL KING - Grill gazowy Monarch 390

 

Jak wybrać odpowiedni model grilla gazowego?

Grille gazowe są coraz bardziej powszechne, nasz sklep oferuje szeroki wybór grilli gazowych. Ofertę Broil King, znajdziecie na naszej  stronie grillegazowe.pl. Szeroki wybór różnorodnych produktów, w dużej rozpiętości cenowej, sprawia, że każdy znajdzie model, którego szuka. Decydując się na grille Broil King, mamy pewność produktu o wysokiej jakości i wytrzymałości. Na stronie grillebk znajdziemy również wszelkie niezbędne akcesoria, które mogą sprawić, że grillowanie będzie jeszcze łatwiejsze niż kiedykolwiek przedtem.

BROIL KING - Grill gazowy Signet 340