Grill gazowy Broil King - modele 2021. Który wybrać? Postaw na najwyższą jakość, najlepszą technologie i świetne funkcjonalności!

12-02-2021

Jeżeli zastanawiasz jaki grill gazowy wybrać i trafiłeś tutaj, to znaczy, że obrałeś właściwy kierunek. Grill Gazowy Broil King, to najlepsze, co może znaleźć się na Twoim tarasie, pod wieloma względami. Po pierwsze jakość, po drugie technologie i po trzecie funkcjonalność. W tym artykule postaram się, w telegraficznym skrócie, przedstawić wszystkie grille, jakie Broil King ma w swojej ofercie na rok 2021. Zaczynajmy!

Grill Gazowy Broil King

1. Unikatowa wędzarnia gazowa Broil King.

Zaczynam od wędzarni, ponieważ jest ona wyjątkowa i nie ma żadnych wariacji. Jest unikatowa. Duża moc, stabilna temperatura, świetna jakość i funkcjonalność, dzięki modułowej zabudowie, to główne zalety tego urządzenia. Drzewo, dom, syn a na końcu większość prawdziwych mężczyzn dojrzewa do wędzarni.

Wędzarnia Gazowa Broil King

2. Unikatowy grill węglowy Broil King KEG

Tak jak wyżej, jest jedyny i niepowtarzalny w ofercie. Grill na węgiel Broil King KEG to typowy grill, do grillowania konwekcyjnego. Dzięki specyficznej budowie, zastosowanym technologiom i funkcjonalnościom możemy na tym grillu przyrządzać potrawy na różne sposoby - od grillowania steków na pełnej mocy po powolne długie grillowanie dużych pieczeni.

Grill Węglowy Broil King KEG

3. Grille Broil King Pellet.

Grille Broil King Pellet to stosunkowo świeży, ale zdobywający systematycznie popularność pomysł. Elektroniczne, ba, nawet zdalne, przez telefon, sterowanie temperaturą na grillu, zapewnia najwyższą funkcjonalność i wygodę użytkowania grilli Broil King Pellet. Na sezon 2021 dostępne są modele Crown 400, Crown 500, Regal 400 i Regal 500. Różnice? Wielkość rusztów, zasobników, moc, półki boczne i obecność rusztu to główne różnice między tymi grillami. Co ważne, grille na pellet mają bardzo szeroki zakres temperatur roboczych (80-335 stopni Celsjusza). Należy też zwrócić uwagę na fakt, że są to pierwsze grille sterowane za pomocą aplikacji na telefon.

Broil King Pellet

4. Grille Gazowe Broil King bez PGT.

O poszczególnych grillach dowiecie się więcej na ich stronach, już teraz zapraszam do eksplorowania. Tutaj jednak będę kontynuował klasyfikację. Co to znaczy "gazowy bez PGT"? A może lepiej - bez pełnego PGT. PGT to unikatowe technologie, które sprawiają, że grillowanie na grillach w nie wyposażonych, to czysta przyjemność. Każdą z technologii rozłożę dla Was na czynniki pierwsze w odrębnych artykułach. Technologii jest 5. Po pierwsze piekarniki Therma Cast i Dura Bilt - najwyższa jakość wykonania, bardzo długa gwarancja, świetne właściwości termoizolacyjne. Po drugie palniki Dual Tube - najwyższa jakość wykonania, długa gwarancja, równomierne rozprowadzenie gazu na całej długości, duża ilość ognisk, ogromna moc. Po trzecie aromatyzery Flav-R-Wave - wysoka jakość, długa gwarancja, ochrona palników, powstrzymywanie nadmiernej konwekcji, równomierne rozprowadzenie ciepła, odparowanie marynat i soków. Po czwarte dwustronne ruszty Flav-R-Cast - odlewane, dwustronne ruszty żeliwne bądź też ze stali szlachetnej, mają bardzo ciekawe funkcjonalności. Po piąte zawory gazu Linear Flow i przy okazji pokrętła Sensi Touch - zawory gazu o przepływie liniowym to unikat w świecie grilli gazowych. Następujące linie grilli gazowych Broil King nie posiadają wszystkich tych cech: BK, Gem, Crown, Royal i gazowy grill turystyczny Broil King Porta Chef.

Grill Gazowy Broil King Royal

5. Grille Gazowe Broil King z PGT.

Najliczniejsza i najbardziej rozbudowana grupa grilli Broil King. Do tej grupy zaliczamy linie Monarch, Signet, Baron, Regal i Imperial. Jak poruszać się w takim gąszczu? Po pierwsze wygląd i powierzchnia robocza - tutaj trzeba postawić grubą kreskę pomiędzy liniami Monarch i Signet a pozostałymi, ze względu na różne piekarniki. Dwa wspomniane posiadają piekarniki Therma Cast, a pozostałe, wyższe modele, Dura Bilt. Po drugie, nomenklatura Broil Kinga jest prosta: w oznaczeniu grilla pierwsza cyfra odpowiada za ilość palników a dwie pozostałe za wyposażenie dodatkowe (10 i 20 oznacza jego brak, 40 oznacza kuchenkę boczną, 70 brak palnika bocznego w grillach do zabudowy, 90 obecność palnika bocznego i zestawu rożna). Jeżeli w nazwie znajduje się literka S, oznacza to, że dominujący kolor grilla to srebrny, jeżeli zaś jej brakuje to czarny. Niektóre modele grilli Broil King do zabudowy występują w wersji na gaz ziemny i na propan/propan-butan. Wybór naprawdę szeroki, warto obejrzeć film, na którym o tym mówię.

Dużo tego, ale gdy założymy dodatkowo filtr budżetu może zrobi się łatwiej. Już całkiem łatwo zrobi się, gdy zadzwonicie Państwo do naszych specjalistów. Znamy te grille od podstaw, serwisujemy je, korzystamy z nich na co dzień i naprawdę rzetelnie doradzimy, którego grilla gazowego Broil King wybrać. Smacznego grillowania!