Wakacyjne grillowanie z grillem gazowym

28-04-2023

Amerykańska tradycja rodzinnych spotkań w ogrodzie szybko przyjęła się w polskiej rzeczywistości. Sezon wakacyjny nieodłącznie wiąże się z grillowaniem. Dla udanego spotkania i pysznych potraw, kluczowy jest wybór odpowiedniego sprzętu. Coraz większą popularność zyskują grille gazowe.
Jak to działa?
Grill gazowy działa podobnie jak kuchenka gazowa. Może być zasilany gazem ziemnym z instalacji gazowej lub z butli. Aby rozpocząć grillowanie, wystarczy przekręcić pokrętło, wcisnąć przycisk zapalarki i poczekać kilka minut.
Zalety grilla gazowego
Nowoczesne modele posiadają elektryczny zapłon, kilka palników, dwupoziomowy ruszt z możliwością odstawienia na wyższą półkę gotowych potraw oraz szereg przydatnych akcesoriów (np. rożen, miseczka do zbierania tłuszczu czy specjalny pojemnik na wiórka drzewne, które dodają aromatu). Grille gazowe szybko się rozgrzewają i utrzymują optymalną temperaturę. Duża powierzchnia rusztu pozwala przygotować dania nawet dla kilkunastu osób naraz. Zaletą są także niskie koszty. Wydatek na paliwo, wykorzystane podczas 1 grillowania, to ok. 1zł. Dla porównania, cena węgla drzewnego wyniosłaby ok. 15zł.

Grill na wakacje
Jeśli zależy Ci na szybkim rozpalaniu grilla, stałej kontroli temperatury i przygotowywaniu potraw dla wielu osób jednocześnie, grill gazowy z pewnością okaże się trafionym wyborem na wakacyjne spotkania w ogrodzie.