BROIL KING - Grill gazowy Crown 490

 • Obserwuj produkt:
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 865283PL
 • Producent: BROIL KING
 • Kod producenta: 0062703111759
 • Dostępność: Wysyłka 24h Wysyłka 24h

 • Najniższa cena 30 dni przed obniżką: 6 499,00 zł brutto
 • Cena netto: 4 877,24 zł 5 999,00 zł
 • szt.
 • Paypal - Karty płatnicze i kredytowe, Credit Agricole Raty 10 x 0%, Płatność gotówką w pobraniu, Płatność przelewem, Przelewy24 - bezpieczne płatności online , Raty online, eRaty Santander Consumer Bank, SZYBKIE PŁATNOŚCI ONLINE , BLIK, GOOGLE PAY iMoje
 • Sprawdź raty
 • Oblicz_raty_duckblue

Oferowane grille gazowe i akcesoria dostarczamy w ciągu 24 h (dni robocze) od momentu złożenia zamówienia.ZAPYTAJ O INDYWIDUALNĄ OFERTĘ

Jarosław Broda 662 284 040, 602 138 644
Broil King Crown 490 na zewnątrz

Dwustronny ruszt żeliwny

Pokryte emalią ceramiczną zapewniają większą trwałość oraz zabezpieczają przygotowywane produkty przed przywieraniem. Dwustronność rusztów wpływa na uzyskanie lepszych efektów kulinarnych, w zależności od grillowanych produktów.

Strona rusztów, na której widoczne są grzbiety żeberek powoduje szybkie odpływanie wytopionego tłuszczu, co sprawia, że produkty są bardziej chrupkie.

Strona rusztów, na której widoczne są rowki żeberek powoduje wolniejsze wytapianie tłuszczu, co sprawia, że potrawy są bardziej soczyste.

W grillu gazowym Crown 490 znajdziemy 1 ruszt podwójny i 2 ruszta pojedyncze. 

Broil King

System Dual-Tube™

Opracowana przez firmę Broil King rewolucyjna technologia Dual-Tube, pozwala bardziej równomiernie rozgrzać powierzchnię roboczą rusztów na całej ich płaszczyźnie.

Umieszczając w rurze o większym przekroju, rurę o mniejszej średnicy, uzyskujemy turbulencje gazu, który ma jednakowe ciśnienie w każdym miejscu palnika. W ten sposób płomienie mają tą samą wysokość na całej długości palnika, co znacznie poprawia jakość grillowania w porównaniu z innymi palnikami rurowymi.

System palników Dual-Tube™

Palnik boczny

Znacznie zwiększa możliwości Twojego grilla.
Zagotowanie wody na kawę czy herbatę, zrobienie sosu czy ugotowanie zupy/rosołu do drugiego dania…
A co z samym drugim daniem ??? Gotowane ziemniaki czy kasza ???
Mięsa i warzywa dochodzą już na grillu…
Czy przy pięknej, słonecznej pogodzie nie przyjemniej będzie zrobić obiad na tarasie lub w przydomowym ogrodzie, zamiast spędzać ten czas w kuchni ?
Takie możliwości daje właśnie Palnik/Kuchenka o mocy 2,7 kW umieszczona na półce bocznej, Twojego grilla.
Tak wyposażony grill, stanie się centrum Twojej „letniej kuchni” w przydomowym ogrodzie lub na tarasie.

Palnik boczny

Zestaw rożna obrotowego z palnikiem

Soczyste mięso oraz chrupiąca, złocista skórka… Powolne opiekanie udźca z dziczyzny, dużych pieczeni czy całych kurczaków daje rewelacyjne efekty. Powolne obracanie mięsa zapewnia silnik z solidną przekładnią, zasilany elektrycznie. Mięsa, udźce oraz kurczaki mocujemy na pręcie rożna i dociskamy specjalnymi kolcami.

Całości dopełnia specjalny palnik do powolnego opiekania, umieszczony w tyle piekarnika, z ekranem odbijającym i kierującym temperaturę na rożno. Zestaw rożna obrotowego, daje jeszcze większe możliwości przy wykorzystaniu specjalnych akcesoriów z oferty Broil King.

Broil King

Wymiary grilla:

 • wysokość - 117,5 cm
 • wysokość z otwartą pokrywą - 147 cm
 • szerokość - 136 cm
 • głębokość - 60 cm
 • głębokość z otwartą pokrywą - 74 cm (pokrywa cofa się 14 cm)
 • Wymiary opakowania: 64 x 80 x 61 cm (wysokość x szerokość x głębokość)
 • Waga grilla: 72 kg
Broil King
Główne cechy grilla
broil king crown ruszty flav-r-cast

Ruszta żeliwne dwustronne Flav-R-Cast

Dwustronność rusztów wpływa na uzyskanie lepszych efektów kulinarnych, w zależności od grillowanych produktów. Żeliwo rozgrzewając się do bardzo wysokich temperatur poprawia walory smakowe przygotowywanych produktów, a za razem zwiększa kumulację ciepła wewnątrz piekarnika, co wpływa na mniejsze zużycie gazu.

Opcja zmiany położenia rusztów

Ruszta w nowej wersji grilli Crown możemy ustawić pod kątem. Gdy chcesz grillować tłuste potrawy ustaw ruszt w pozycji rynienkowej, aby jeszcze lepiej odprowadzić nadmiar tłuszczu.

Aromatyzery Flav-R-Wave

System Flav-R-Wave zapewnia osłonę palników oraz odparowanie soków, które poprawiają smak przygotowanych potraw. Zapewniają równomierne rozprowadzenie ciepła, a kąt nachylenia 32° zapewnia skapującej kropli wystarczająco dużo czasu, aby odparować, ale nie na tyle dużo, aby spłonąć.

Broil King Crown 490 dno piekarnika

Dno piekarnika z odlewu aluminium

Wyprofilowane aby jeszcze lepiej odprowadzać tłuszcz i soki z grillowania do jeszcze większej tacki ociekowej na tłuszcz. Ta wersja piekarnika umożliwia łatwiejszą wymianę palników, a także chroni je przed silnym wiatrem.

Górna półka w grillu gazowym

Duża powierzchnia górnej półki pozwala na odłożenie ugrillowanych potraw. Pozwala też na przygotowanie potraw wymagających wolnego opiekania jak pieczywo czy kolby kukurydzy. Grillowanie na górnej półce przypomina pieczenie konwekcyjne w piekarniku.

Tacka na tłuszcz

Broil King Crown został wyposażony w dużą tackę na tłuszcz, która ułatwia utrzymanie grilla w czystości. Tackę wyciąga się od przodu w szafce grilla.

Technologia Roll-On

Mocowanie pokrywy przesunięte jest blisko środka piekarnika dzięki czemu nie musimy używać siły do jej otwarcia. Z podniesieniem i odchyleniem pokrywy z powodzeniem poradzą sobie również osoby niższe i dzieci. Dzięki technologii Roll-On możemy ustawiać grilla w odległości zaledwie ok. 11 cm od ściany.

Broil King Crown składna półka

Składane półki boczne EZ-Lift

Oszczędność miejsca podczas przechowywania. Półki posiadają uchwyty na szczypce, łopatkę itp. Nowe mocowania półek posiadają blokadę przed złożeniem. Każda z półek ma powierzchnię użytkową o wymiarach 32,5 × 43 cm.

Broil King zapalarka Sure Lite

Zapalarka Sure-Lite

Elektroniczna zapalarka zapewnia wygodne uruchomienie grilla za każdym razem.

Zawory Linear Flow z pokrętłami 180°

Zapewniają płynną, 180 stopniową regulację temperatury. Każdy z palników posiada oddzielne pokrętło.

Broil King Crown 440 szafka na butlę do 11 kg

Szafka na butlę

Szafka jest w stanie pomieścić 11 kg butlę z gazem. Tak schowana butla w szafce sprawia, że grill jest prawdziwą ozdobą każdego tarasu i ogrodu. 

Cztery obrotowe kółka

o śarednicy 7,6 cm z możliwością blokady ułatwiają przemieszczenia grilla, a także pozostawianie go w miejscu.

Okres gwarancji na poszczególne podzespoły:

 • Elementy pokrywy pokrytej emalią porcelanową – 25 lat
 • Elementy piekarnika z odlewu aluminium – 25 lat
 • Ruszty żeliwne – 2 lata
 • Aromatyzer Flav-R-Wave™ – 3 lata
 • Palniki – 10 lat
 • Palnik kuchenki bocznej – 2 lata
 • Pozostałe elementy oraz farba – 2 lata

Warunkiem udzielenia gwarancji jest rejestracja produktu w ciągu 30 dni od daty zakupu, dokonana za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej www.broilking.pl/rejestracja. Do rejestracji konieczne jest posiadanie dowodu zakupu produktu (paragon, faktura) na terenie Polski.

Oferowany przez nas produkt jest przystosowany do polskich norm i ciśnienia gazu, co zostało potwierdzone certyfikatem unijnym CE. Wszystkie grille gazowe marki Broil King produkowane są w USA i Kanadzie w celu zapewnienia najwyższej jakości. Wykwalifikowani pracownicy dokonują rygorystycznych kontroli jakości oraz szczelności systemu w celu zapewnienia bezpiecznych w użyciu urządzeń, aby każdy mógł cieszyć się czasem spędzonym przy grillu.

W zestawie wąż gazowy i reduktor 37 mbar z zabezpieczeniem EFV mocowany fabrycznie.

Z powodu ciągłych zmian naszej oferty, parametry produktów mogą różnić się od zawartych na stronie www.grillegazowe.pl, która nie jest ofertą w rozumieniu kodeksu cywilnego lecz ma charakter poglądowy.

Właściwości

Seria grilla: Crown
Ilość palników głównych: 4
Zestaw rożna z palnikiem: Tak
Technologia PGT: nie
Łączna moc palników głównych (w kW): 11,4
Powierzchnia robocza - rusztów (w cm²): 2.860
Półka boczna: stalowa
Składana półka boczna: Tak
Kuchenka boczna: Tak
Długość grilla (w cm): 117,5
Waga (w kg): 72
Czy mieści się butla 11 kg?: Tak
Wysuwana szuflada: Nie
Oświetlenie wewnątrz piekarnika: Nie