Jaki grill do kampera ?

13-03-2023

Grillowanie kojarzy nam się z cudownym wakacyjnym lub majówkowym czasem opiewającym w spokój i długie gawędy z rodziną czy przyjaciółmi. Jest to moment, w którym można odsapnąć od pędu życia, delektując się przy tym ulubionymi przysmakami z grilla. Potrawy z grilla najlepiej smakują również przy odpowiednim klimacie. Jezioro, plaża, lekki wiaterek i ciepłe słońce mogą uszczęśliwić największego smutasa.

Oczywiście do tego sielankowego obrazka można dokooptować przyjaciół, którzy dodatkowo umilą te chwile. Coraz częściej można zobaczyć obrazek młodych ludzi podróżujących kamperem – czyżby moda z lat 90-tych wracała? Pozostaje jeszcze jedno pytanie jaki grill do kampera, żeby jedzenie było smaczne i wygodne?

Co zabrać na grilla z przyjaciółmi?

Grillowanie rządzi się swoimi prawami i smakami. Jest to dość uniwersalna forma posiłku, ponieważ można przygotować na nim nie tylko tłuste mięsne kiełbaski, ale także warzywne dania, dlatego nawet weganie będą zadowoleni.

Najważniejsze artykuły na grilla przedstawiono poniżej:

  • jedzenie (kiełbaski, karczek, pierś z kurczaka, skrzydełka – wybór należy do Ciebie) ,

  • sztućce (papierowe lub standardowe) ,

  • talerzyki,

  • dodatki (sałaki, ketchup, musztarda),

  • rozpałka do grilla (lub węgiel, jeżeli nie jest to węgiel gazowy) ,

  • picie – grill zwykle opiewa w tłuste potrawy, dlatego warto pobudzić trawienie pijąc np. wodę,

  • grill – najważniejszy atrybut całej zabawy.

Celowo grill to ostatni podpunkt, ponieważ można dużo o nim rozwinąć. Mało ludzi wie, że istnieje wiele rodzajów grilla. Dobrze jest znać ich przeznaczenie i dopasować odpowiedni rodzaj do swoich preferencji, a na pewno ułatwi to organizację całego wydarzenia.

Jakie są rodzaje grilli? Jaki wybrać?

Podstawowym podziałem jakie reprezentują grille to: elektryczne, węglowe i gazowe. Każdy z nich jest dedykowany do innych warunków i innych charakterów grillowania, dlatego warto zapoznać się z ich atutami. Grille gazowe są ciężkie i masywne, więc dobrze sprawdzą się na ogrodowe przyjęcia. W zależności od ich rozmiarów można zrobić grilla dla nawet 12 osób! Grill węglowy nie zajmuje tyle miejsca i jest łatwiejszy w przenoszeniu. Rozpalanie grilla węglowego jest czasami czasochłonne i na jedzenie też trzeba będzie chwilę poczekać. Użytkownicy chwalą sobie niską cenę i praktyczność w przemieszczaniu. Grille elektryczne sprawdzą się w warunkach domowych, kiedy na dworze nie ma odpowiedniej pogody. Są bezpieczne i w przystępnych cenach. Jest to mniej „klimatyczne” rozwiązanie, jednak sprawdzi się dla osób nie posiadających ogrodu czy tarasu.

A co z kamperami? Jaki grill do kampera będzie najlepszy?

Wiele osób, którzy lubią podróżować zadają sobie pytanie jaki grill do kampera? Odpowiedź wbrew pozorom nie jest taka jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od preferencji zainteresowanego. Na rynku istnieje wiele sklepów, które specjalizują się w sprzedaży grilli typowo do kampera. Produkt jakim jest BROIL KING - Grill gazowy do kampera Porta-Chef 320 idealnie sprawdzi się na wycieczki kamperem. Odpowiadając na pytanie jaki grill do kampera musi być on przede wszystkim wygodny, kompaktowy i wydajny. Nie można również zapomnieć o bezpieczeństwie podczas grillowania, które powinien nam on zapewnić.

BROIL KING - Grille gazowy do kampera Porta-Chef 320

BROIL KING - Grill gazowy do kampera Porta-Chef 320